Anlaşmalı Kurumlar

Türkiye’de son yıllarda Özel Sağlık Sigortası yaptıran hasta sayısında artışlar izlenmektedir.

Türkiye’de son yıllarda Özel Sağlık Sigortası yaptıran hasta sayısında artışlar izlenmektedir. Pek çok hastamızın sorduğu sorulardan biri de Gebelik Takiplerini ve doğumlarını sigorta anlaşması olmayan bir doktorun yapıp yapamayacağıdır. Eğer Özel Sağlık Sigortanız varsa dilediğiniz hekime muayene olma şansınız vardır. Yani Özel Sağlık Sigortanız size, anlaşmalı olsun ya da olmasın doktorunuzu seçme şansı sunmaktadır. Gebelik öncesinde, sırasında ve sonrasında gerçekleşen gebelik ile ilgili tüm giderler; gebelik ile ilgili rutin tahliller, gebelik testleri, TORCH testleri, rutin kontroller, gebelik sırasında kullanılan ilaçlar (folik asit, vitamin, demir vb.), Obstetrik Ultrason, Amniosentez, NST, İkili Tarama Testi, hiperemezis, preeklemsi, düşük, düşük tehdidi, tıbbi kürtaj, loğusalık ve emzirme ile ilgili giderler bu poliçe teminatınız kapsamında değerlendirilir. Gebelik Takibi teminatına konu olan tüm giderler anlaşmalı ya da anlaşmasız kuruluşta gerçekleşmesine bakılmaksızın poliçenizde belirtilen teminat, limit, uygulama ve iştirak oranı dahilinde karşılanır. Ayakta ve yatarak tedavilerde anlaşmasız kurumlara ve anlaşmasız doktorlara ait fatura ödemeleri sigortalı tarafından yapılmaktadır. Sigortalı, ödemesini yaptığı hizmet bedelini, fatura ve ekteki belgeler ile Sigorta Şirketinden geri talep edebilir.

Bu misyonu yerine getirmek için kliniğimizde;

Üst düzey klinik uygulamalar yaparken, saygı, şefkat temelli ve işbirlikçi yaklaşımın olduğu modern ve güvenli bir ortamda jinekolojik hizmet  alma arayışındaki tüm kadınlara destek veriyoruz.

Hastalarımız ve meslektaşlarımızla sıra dışı  iletişim kuruyoruz.

YATARAK TEDAVİ GİDERLERİ İÇİN 

• Sağlık giderini belgeleyen dökümlü fatura asılları
• Sigortalının tedavisini/ameliyatını belgeleyen tıbbi rapor ve epikriz
• Tedavi süresince yapılan tetkiklerin sonuçları
• Ameliyat halinde ameliyat raporu
• Parça alındıysa patoloji raporu

AYAKTA TEDAVİ GİDERLERİ İÇİN 

• Tedaviyi yapan doktor tarafından tanzim edilen Tazminat Talep Formu
• Sağlık giderini belgeleyen dökümlü fatura asılları
• Yapılan tetkikler için doktorun yazdığı gerekçeli istem belgesi ve tetkiklerin sonuçları
• Doktor muayene giderleri için, hastane yada kliniğin isme yazılı resmi faturası veya muayene eden doktorun adı, soyadı ve   branşı ile bağlı bulunduğu vergi dairesi ve hesap numarasını gösteren resmi serbest meslek makbuzu
• Kredi kartı ile yapılan ödemelerde kredi kartı slipi
• İlaç giderleri için kullanılan ilaçları belgeleyen isme yazılmış doktor reçetesi ve reçete arkasına isimleri gözükecek şekilde   iliştirilen ilaç kupürleri
• Doğum teminatı için doğum raporu, hastaneden alınan dökümlü ve isme yazılı fatura aslı
• Sigorta planları hakkında daha fazla bilgi için lütfen sigorta acentenize danışın veya ilgili kurumun web sitesini ziyaret edin.

MALİYET TAHMİNLERİ 

Jineart Kadın Sağlığındaki ofis prosedürleri ve hastanede gerçekleştirilen günübirlik yada yatış gerektiren işlemlerin tam bir listesi aşağıda verilmiştir.

Jineart Kadın Sağlığında tahmini hizmet maliyeti talep etmek isteyen hastalar 4446458 numaralı telefondan iletişime geçebilirler.

FATURALAMA 

Faturalandırma ile ilgili taleplerde hasta hakkında aşağıdaki bilgileri iletmeye hazır olun:

İsim ve soy isim
Doğum tarihi
T.C kimlik numarası
Elektronik posta adresi
Prosedür Bilgisi
Prosedür tarihi (planlanmışsa)
Prosedürün gerçekleşeceği merkezSİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ?

Annelik yolculuğunuz boyunca merak ettikleriniz, bebeğinizin doğum öncesi, doğum esnasındaki sağlığı ve çok daha fazlası hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.Site by  Black Cap Media.